👤

Proszę zróbcie na teraz.
Oblicz siłę oddziaływania grawitacyjnego dwóch ciał o masach 120 kg i 80 kg, jeśli odległość między nimi wynosi 1,5 m ? ( G=6,67 × 10-11 N×m×m/ kg2 )


Odpowiedź :

[tex]dane:\\m_1 = 120 \ kg[/tex]

[tex]m_2 = 80 \ kg\\r = 1,5 \ m\\G = 6,67\cdot10^{-11}\frac{Nm^{2}}{kg^{2}}\\szukane:\\F = ?\\\\F = G\cdot\frac{m_1\cdot m_2}{r^{2}}\\\\F = 6,67\cdot10^{-11}\frac{Nm^{2}}{kg^{2}}\cdot\frac{120 \ kg\cdot80 \ kg}{(1,5 \ m)^{2}}\\\\F = \frac{64032}{2,25}\cdot10^{-11} \ N \approx 28459\cdot10^{-11} \ N \approx2,85\cdot10^{-7} \ N[/tex]