👤

Zadanie A
Oblicz stężenie procentowe roztworu chlorku sodu, który powstał po rozpuszczeniu 10 g tej substancji
w 250 g wody. Wynik podaj z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku.
Zadanie B
Oblicz, ile siarczanu(VI) miedzi(II) znajduje się w 250 g wodnego roztworu tej substancji o stężeniu 2%.
Zadanie C
Oblicz, ile gramów wody należy dodać do 120 g cukru, aby otrzymać roztwór 30-procentowy.
Zadanie D
Oblicz masę wodnego roztworu chlorku potasu o stężeniu 1%, w którym znajduje się 1,5 g tej substancji.
Podaj masę wody, która znajduje się w tym roztworze


Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad A

msubs 10g mroztworu260g

cp=ms\mrozt * 100%

cp= 10\260*100%= 3,84%

zad B

2%*250=5g

zad C

120g\30%=4g

4g * 100%= 400g

400g * 30%= 120g

400-120=280g wody

zad D

1,5g-1%

100%*1,5g= 150g

150g-1,5g = 148,5g to masa wody

Wyjaśnienie: