Odpowiedź :
HCOOH + NaOH → HCOONa + H2O
Reakcja zachodzi w stosunku 1:1, dlatego nNaOH=nHCOOH
CmNaOH=0,1 mol/dm³
VNaOH=50cm³=0,05dm³
nNaOH=Cm•V= 0,1•0,05=0,005 mol
VHCOOH=100cm³=0,1dm³
CmHCOOH=0,005/0,1=0,05mol/dm³
HCOOH + NaOH → HCOONa + H2O
Reakcja zachodzi w stosunku 1:1, dlatego nNaOH=nHCOOH
CmNaOH=0,1 mol/dm³
VNaOH=50cm³=0,05dm³
nNaOH=Cm•V= 0,1•0,05=0,005 mol
VHCOOH=100cm³=0,1dm³
CmHCOOH=0,005/0,1=0,05mol/dm³