👤

Z jaką prędkoś poruszał się piechur który w ciągu 30 minut przeszedł 3 km.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

t = 30 min = 0,5 godz

S = 3 km

v = S : t = 3 km : 0,5 godz = 6 [tex]\frac{km}{godz}[/tex]

=============================

Szczegółowe wyjaśnienie: