Odpowiedź :
Odpowiedź:
1 minuta = 60 sekund
30 oddechów : 60 sekund =?
30:60 = 0,5
Odp: Częstotliwość oddychania człowieka wynosi 0,5.
Odpowiedź:
Zad 1
Częstotliwość - f = n/t
1 mim = 60 sek.
f = 30/60 = 0,5 [Hz]
Odp. Częstotliwość wynosi 0,5 Hz.
Wyjaśnienie:
Pozdro i miłego dnia!