👤

. 8.9. Przesuwając po podłodze skrzynię ruchem jednostajnym na odległość 3 m wykonano pracę równą 48 J. Oblicz siłę tarcia między skrzynią i podłogą. dane szukane i rozwiązanie pllzzz daje najj​

Odpowiedź :

Dane:

s = 3 m

W = 48 J

szukane: F =?

Rozwiązanie:

W = F*s

F = W/s = 48J/3m = 16 N

Odp: F = 16 N

On Studier: Inne Pytanie