👤

PROSZĘ SZYBKO OOO




jaka masę posiada ciało podniesione na wysokość 10 metrów posiadające energię potencjalną grawitacji o wartości 300 Juli (dżuli) ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Masa ciała wynosi 3 kg

Wyjaśnienie:

Dane                                                              Szukane

h = 10 m                                                             m = ?

g = 10 [tex]\frac{m}{s^{2} }[/tex]

E = 300 J

E = m*g*h      /:(g*h)

[tex]m = \frac{E}{g*h}= \frac{300J}{10\frac{m}{s^{2} }* 10m }[/tex]  = 3 kg

On Studier: Inne Pytanie