Odpowiedź :
Odpowiedź:
21 g cukru to masa substancji
300+21=321 g to masa calkowita roztworu
stężenie procentowe = (masa substancji/masa roztworu)×100%
stężenie procentowe = (21/231)×100%=0.065×100%=6,54%
Odpowiedź:
21 g cukru to masa substancji
300+21=321 g to masa calkowita roztworu
stężenie procentowe = (masa substancji/masa roztworu)×100%
stężenie procentowe = (21/231)×100%=0.065×100%=6,54%