👤

Oblicz energię kinetyczną rowerzysty o masie (łącznie z rowerem) 80 kg jadącego z prędkością 5 m/s. Jaką prace musi wykonać rowerzysta, aby uzyskać taką energię ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

m=80kg

v=5m/s

W=ΔEk=mv²/2=1000J

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie