👤

Cena towaru po obniżce o 45% wynosi 225 zł. Ile wynosiła przed obniżką? ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x= cena początkowa

x- 45% x= x-0,45  x= 0,55x

0,55x= 225

x=225:0,55

x= 409,09 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie