👤

W przewodniku o oporze 2om moc prądu jest równa 1000W. Jakie jest natężenie prądu w tym przewodniku?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

R = 2Ω

P = 1000 W

------------------------

I ?

P = U*I = (I*R) * I = I² · R

P =  I² · R

I²  = P/R

I = √(P/R) = √(1000/2) = √500 A = 10√5 A ≈ 22,36 A

I = 22,36 A