Oblicz napięcie E użyte do zasilania poniższego układu z dwiema identycznymi diodami wiedząc, że moc tracona na każdej diodzie wyniosła Pd=7,6mW.

Odpowiedź:
Pd = Id*Ud
Id = Pd/Ud = 0,0076W/0,007V = 1,0857 A
I = 2*Id = 2,171A
Ur = I*R = 2,171*4600 = 9988,57V
E = Ur + Ud = 9988,57 + 0,7 = 9989,27 V
E = 9989,27 V