👤

Plis pomóżcie szybko z zadaniem 3 i 4​

Plis Pomóżcie Szybko Z Zadaniem 3 I 4 class=

Odpowiedź :

S+02=S02

msiarki=8g

mso2=16g

ms=32g

mso2=64g

mo2=32g

32g tlenu - 64g tlenku siarki

x- 16g

x=8g/ mol tlenu

Zadanie 2

M= 80g/mol

100%- 80g

40%-x

x=32g/mol co odpowiada jednemu atomowi siarki

80-32=48

48/16=3 atomy tlenu

SO3 - wzór