Odpowiedź :
mSiO₂=60 u
mSi=28u
mO=16u
stosunek masowy:
Si:O
28:32|:4
7:8
a. 60 u -100%
32u - x%
x=53,3% -> %O
%Si = 100%-53,3%=46,7%
b. 160 g -53,3%
x g - 46,7%
x= 140,19g Si
c. 200g-100%
x - 53,3%
x= 106,6g
mSiO₂=60 u
mSi=28u
mO=16u
stosunek masowy:
Si:O
28:32|:4
7:8
a. 60 u -100%
32u - x%
x=53,3% -> %O
%Si = 100%-53,3%=46,7%
b. 160 g -53,3%
x g - 46,7%
x= 140,19g Si
c. 200g-100%
x - 53,3%
x= 106,6g