👤

przez opornik w czasie 5s przepłynął ładunek o wartości 500mC. Oblicz natężenie prądu, który płynął przez opornik. Oblicz opór elektryczny tego opornika jeżeli przyłożono do niego napięcie 12V.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

q=500mC=0,5C

t=5s

U=12V

--------------------------------------------------------------------

q=I*t

I=q/t=0,5C/5s=0,1A

I=U/R

R=U/I=12v/0,1A=120Ω

Wyjaśnienie: