👤

3. Prędkość światła to ok. 300 tys. km/s. Wiadomo, że światło, które emituje
Słońce, dociera do Ziemi mniej więcej po upływie 8 minut i 19 sekund. Na
podstawie tych informacji ustal, jaka jest odległość między Ziemią a Słońcem.
Odpowiedź:


Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=s/t

s=V*t

8min 19s=499s

s= 499s*300000km/s= 149700000km

Odpowiedź:

s=?

v= 300 000 km/s

t= 8 min i 19 s = 499s

s= 300 000 km/s * 499 s= 149.700.000 km --- to jest odległość ziemi od słońca

s się skróconą czyli można je wykreślić

Szczegółowe wyjaśnienie: