Odpowiedź :
W podstawie jest kwadrat o przekątnej równej d=6 cm, skoro: [tex]d=a\sqrt{2}[/tex] to:
[tex]a=\frac{6}{\sqrt{2} }=3\sqrt{2}[/tex]
Teraz tw. Pitagorasa liczby H wysokość bryły:
[tex]H=\sqrt{10^2-(3\sqrt{2} )^2} =\sqrt{100-18}=\sqrt{82}[/tex]
Pole obu podstaw to:
[tex]2P_P=d^2:4=6^2:4=9[cm^2][/tex]
Pole czterech ścian bocznych to:
[tex]4P_B=4\cdot3\sqrt{2}\cdot\sqrt{82}=12\sqrt{164}=24\sqrt{41}[/tex]
Pole całkowite to suma:
[tex]P_C=2P_P+4P_B=9+24\sqrt{41}[/tex]