Działka ma kształt trapezu prostokątnego, którego wymiary w metrach podano na rysunku obok. Na działce stoi dom, a resztę zajmuje ogród. Uzasadnij, że powierzchnia ogrodu to 1220 m².

Odpowiedź:
Pole trapezu = (a+b)*h/2=(20+60)*35/2= 1400m2 - powierzchnia działki,
P=a*b= 10*18=180m2 - powierzchnia domu.
1400-180=1220m2
Powierzchnia działki - powierzchnia domu = powierzchnia ogrodu