👤

Przez żarówkę w ciągu 5 minut przepływa ładunek 550 C. Ile wynosi natężenie prądu?


ok. 0,55 A


ok. 1,83 A


110 A


Odpowiedź :

[tex]Dane:\\t = 5 \ min = 5\cdot60 \ s = 300 \ s\\q = 550 \ C\\Szukane:\\I = ?\\\\I = \frac{q}{t}\\\\I = \frac{550 \ C}{300 \ s}\\\\\boxed{I \approx 1,83 \ A}[/tex]