👤

Oblicz ile gramów azotanu(V) ołowiu (II) i ile gram wody należy użyć, aby otrzymać 600 gramów nasyconego roztworu w temperaturze 80 ° C?
PLS DAJE NAJ POTRZEBUJE SZYBKO


Odpowiedź :

Odpowiedź:

należy użyć 323,5g azotanu(V)ołowiu(II) oraz 276,5g H20

Wyjaśnienie:

Rozpuszczalność azotanu V ołowiu II w temp 80stopni C wynosi 117g - 100g H20 czyli jeżeli użyjesz

117g substancji to całkowita masa roztw nasyconego będzie wynosiła 117+100 = 217g, więc

117-217

x - 600g

x = 323,5g subst

600- 323,5g = 276,5g H20