👤

dopuszczalne obciążenie półki na książki wynosi 0.5kN/m2. Jeśli półka ma wymiary 45 cm x 80 cm to jaka może być maksymalna masa umieszczonych na niej książek. ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]45cm=0,45m\\ 80cm=0,8m\\ P=0,8m*0,45m=0,36mx^{2} \\ \frac{0,5}{x}= \frac{1}{0,36} \\ x=0,5*0,36=0,18[kN][/tex]

Wyjaśnienie: