👤

pewien produkt po dwukrotnej obniżce każda o 20% kosztuje 1134 zł ile kosztował ten produkt przed obniżkami ?
+ obliczenia​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - cena początkowa produktu

100% - 20% =80% = 80/100 =0,8

0,8x - cena produktu po pirwszej obniżce

0,8x * 0,8 = 0,64x -cena produktu po drugiej obniżce

0,64x = 1134  zł

x = 1134 zł : 0,64 = 1771,875 zł = 1771,88 zł - cena produktu przed obniżkami