W prostopadłościennym akwarium o wymiarach podstawy podanych na rysunku woda sięga do 3/5 jego wysokości. Jaką pojemność ma to akwarium?

Odpowiedź:
Pp=50cm*40cm=2000cm²
wysokość wody - 27cm
6/10=27cm
6=270cm
1=45cm
V=2000cm²*45cm=90000cm³
90000cm³=90dm³=90l
odp:To akwarium ma pojemność 90 litrów :D
Szczegółowe wyjaśnienie: