Odpowiedź :
Odpowiedź:
2min = 4km
60min = x
2x = 240 | 2:
x = 120
odp: predkosc samochodu wynosila 120km/h
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
t= czas= 2 minuty= 2/60 h= 1/30 h
s= droga= 4 km
v= prędkosc = s: t
v= 4 km : 1/30 h= 4*30 km/h=120 km/h
Szczegółowe wyjaśnienie: