👤

Pls pomużcie tutaj jest zdj zadania

Pls Pomużcie Tutaj Jest Zdj Zadania class=

Odpowiedź :

Dane:

v₀ = 14,4 km/h = 14,4 · 1000 m/3600 s = 4 m/s

a = -0,1 m/s²

t = 15 s

Szukane:

v = ?

Ania po rozpędzeniu poruszała się ruchem jednostajnie opóżnionym.

v = v₀ - at

v = 4 m/s - 0,1 m/s² · 15 s

v = 4 m/s - 1,5 m/s

v = 2,5 m/s

Odp. Prędkość Ani po 15 sekundach wynosiła 2,5 m/s.