Odpowiedź :
Odpowiedź:
132*17=2244 dag
1kg=100 dag
2244 dag=22,44 kg
5x+4x+2x=22,44
11x=22,44 /:11
x=2,04 kg
potrzebna ilość sody
5*2,04=10,2 kg
potrzebna ilść soli
4*2,04=8,16 kg
potrzebna ilość cukru
2*2,04=4,08 kg
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
132 * 17 dag = 2244 dag = 22,44 kg
5 + 4 + 2 = 11
2244 dag / 11 = 204 dag = 2,04 kg
sód: 5 * 204 dag = 1020 dag = 10,2 kg
sól: 4 * 204 dag = 816 dag = 8,16 kg
cukier: 2 * 204 dag = 408 dag = 4,08 kg
Odp: Potrzebujemy 10,2 kg sodu, 8,16 kg soli, 4,08 kg cukru.