👤

Oblicz czas pracy żarówki jeśli przepływa przez nią prąd o natężeniu 20 A, a z źródła prądu wpłynął w tym czasie ładunek 140C.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Czas pracy żarówki wynosi 7s.

Wyjaśnienie:

Natężenie prądu I

[tex]I=\frac{q}{t}[/tex]

q-ładunek, t- czas

[tex]Dane:\\I=20A\\q=140C\\\\Szukane:\\t=?\\\\Rozwiazanie:\\\\I=\frac{q}{t}\ /*t\\\\It=Q/:I\\\\t= \frac{q}{I}\\\\t=\frac{140C}{20A}=7\frac{\not C}{\not C\cdot s}=7s[/tex]