👤

Oblicz zawartość procentową wody w hydrancie [tex]Li_{2} CO_{3} * 10H_{2}O[/tex]

Odpowiedź :

mLi2CO3*10H2O=2*7u+12u+3*16u+10*18u=254 u

180u---x%

254u---100%

x=70,87%H2O

On Studier: Inne Pytanie