👤

Oblicz napięcie elektryczne wiedząc, że ładunek o wartości 40 milikulombów (40 mC) wykonał pracę o wartości 20 J.

Odpowiedź :

W = q·U     --->     U = W/q = 20/(40·10⁻³) = 0.5·10⁻³ V = 500 V