👤

100 PKT I NAJ! Bezsensowne odpowiedzi zgłaszam. W szkolnej stołówce na pięciu uczniów przypada 1,1 litra zupy. Ile zupy przypada na 3 uczniów?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Na trzech uczniów przypada 0,66L zupy

1,1 L = 1100ml

1100 : 5 = 220ml ( na jednego ucznia przypada 220ml zupy czyli 0,22L)

220ml * 3 = 660ml ( na trzech uczniów przypada 660ml zupy czyli 0,66 L)

1,1 litra = 1100 ml
1100ml:5= 220ml tyle przypada na jednego ucznia
220ml*3= 660 ml = 0,66l
Odp na trzech uczniów przypada 660ml zupy