👤

Do sklepu przywieziono 3 jednakowe rowery i 8 kasków o łącznej wartości 3071zł. Każdy kask kosztuje 127zł. Ile kosztuje rower? Rozwiązanie tego zadania zapisz w postaci jednego wyrażenia



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cena łącznie : 3071 zł

Cena kasku: 127 zł

Wiemy że mamy 8 kasków czyli :

127*8=1016 zł

3071 zł - 1016 zł = 2055zl

2055 zł :3 = 685zl

Cena Roweru : 685 zł

Odp: Rower kosztuje 685 zł.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Dokonca nie wiem czy dobrze jest ale przynajmniej połowa powinna być dobrze :)

[3071zł-(127zł*8)]/3=(3071zł-1016zł)/3=2 055zł/3=685zł

Odp. Jeden rower kosztuje 685zł

liczę na naj :)