👤


Do 6 kg 3-procentowego roztworu soli dosypano 2 kg soli. Jakie jest stężenie uzyskanego roztworu?


Odpowiedź :

Obliczam ilość soli w danym roztworze.

0,03·6kg=0,18kg

Obliczam ilość soli w otrzymanym roztworze.

0,18kg+2kg=2,18kg

Obliczam masę otrzymanego roztworu.

6kg+2kg=8kg

Obliczam stężenie otrzymanego roztworu.

[tex]\frac{2,18}{8}\cdot100\%=\frac{218}{8}\%=27,25\%[/tex]