👤

1. Próbka metalu ma masę 256g i objętość 36cm3. Na podstawie tych danych oblicz gęstość tego metalu.


2.Gęstość pewnej substancji wynosi 17,65 g/cm3, natomiast masa 145g. Oblicz objętość tej substancji.


3. Jaką masę ma 900cm3 oliwy z oliwek o gęstości wynoszącej 0,92g/cm3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1

m =256 g

V =36 cm³

q = m/V = 7,(1)  g/cm³

2

q = 17,65 g/cm³

m = 145 g

V = m/q = 8,215 cm³

3

V = 900 cm³

q = 0,92 g/cm³

m = qV = 828 gram

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie