👤

Droga pana Stanisława z domu do pracy ma długość 15,5 cm na tej drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km a godzinę postać zaplanowała rozpoczyna pracę o 8:00.dziś wyjeżdża o 7:48 Uzasadnij że pan Stanisław jadąc zgodnie z przepisami nie zdąży do pracy na czas. DAJE NAJ

Odpowiedź :

Odpowiedź:

V=s/t

[tex]V= s/t \\t= \frac{s}{V} \\t= \frac{15,5 cm}{70km/h} \\t= \frac{15,5cm}{70*100 000 km/h} = 2,21 *10^-6 h[/tex]

czy aby na pewno 15,5 cm? a może 15,5 km?

[tex]t= \frac{15,5 km}{70 km/h} = 0,22 h = 13,2 min[/tex]

Szczegółowe wyjaśnienie: