Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
a = 1,5cm
b = 3dm = 30cm
c = 5cm
V = 1,5 × 30 × 5 = 225 cm3
d = 1,50g/cm3 (z tablic chem.)
Szukane:
m = ?
Rozwiązanie :
d=m/V
d=m/V /×V
d×V=m/V × V
d×V=m
m=d*V
m= 1,50g/cm3 × 225 cm3
m= 337,5 g
Odp. Masa wynosi 337,5g.
Odpowiedź:
Dane:
a = 1,5cm
b = 3dm = 30cm
c = 5cm
V = 1,5 × 30 × 5 = 225 cm3
d = 1,50g/cm3 (z tablic chem.)
Szukane:
m = ?
Rozwiązanie :
d=m/V
d=m/V /×V
d×V=m/V × V
d×V=m
m=d*V
m= 1,50g/cm3 × 225 cm3
m= 337,5 g
Odp. Masa wynosi 337,5g.