👤

W ciągu 1 godziny motocyklista przejechał 55 km. Pytanie - podaj ile czasu będzie potrzebował, aby przejechać 74 km ?
Prośba o odpowiedź z obliczeniami


Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]\frac{74}{55}[/tex]h

Szczegółowe wyjaśnienie:

V=55km/h

s=74km

Podstawiamy do wzoru na droge

s=v*t

t=s/v

t=74km/55km/h=74/55h

Odpowiedź w załączniku.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Zobacz obrazek DRAGON1235F