Odpowiedź :
Odpowiedź:
a=3√3 cm
h=?
(1/2a)² +h²=a²
(1/2*3√3)² + h² = (3√3)²
6,75 + h² = 27
h² = 27 - 6,75
h² = 20,25
h = √20,25
h = 4,5
P= 1/2a*h
P= 1/2*3√3*4,5
P= 6,75√3 cm²
odp pole wynosi 6,75√3 cm²
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
a=3√3 cm
h=?
(1/2a)² +h²=a²
(1/2*3√3)² + h² = (3√3)²
6,75 + h² = 27
h² = 27 - 6,75
h² = 20,25
h = √20,25
h = 4,5
P= 1/2a*h
P= 1/2*3√3*4,5
P= 6,75√3 cm²
odp pole wynosi 6,75√3 cm²
Szczegółowe wyjaśnienie: