Odpowiedź :
Dane:
mr=3 kg=3000 g
Cp=8%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*mr/100%
mH2O=mr-ms
Obliczenia:
ms=8%*3000g/100%
ms=240 g
mH2O=3000g-240g
mH2O=2760 g
Odp: Należy użyć 240 g soli kuchennej i 2760 g wody
Dane:
mr=3 kg=3000 g
Cp=8%
Szukane:
ms=?
mH2O=?
ms=Cp*mr/100%
mH2O=mr-ms
Obliczenia:
ms=8%*3000g/100%
ms=240 g
mH2O=3000g-240g
mH2O=2760 g
Odp: Należy użyć 240 g soli kuchennej i 2760 g wody