👤

5. Obwód prostokąta wynosi 24 cm, a jeden z jego boków ma długość 4 cm. Oblicz pole tego prostokąta. na teraz

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

24cm -2*4cm(bo są dwa takie boki)=16cm

16:2(bo zostały dwa boki)=8cm

P=a*b

P=4cm*8cm=32cm²