Odpowiedź :
m₁=0,5 kg
m₂=2 kg
m=m₁+m₂=2,5 kg
g=10 m/s²
[tex]F=gm=10 \ [\frac{m}{s^2}]*2,5 \ [kg]=25 \ \frac{kg \ m}{s^2}=25 \ N[/tex]
Ciężar czyli siła ciężkości. Jego jednostką jest niuton.
m₁=0,5 kg
m₂=2 kg
m=m₁+m₂=2,5 kg
g=10 m/s²
[tex]F=gm=10 \ [\frac{m}{s^2}]*2,5 \ [kg]=25 \ \frac{kg \ m}{s^2}=25 \ N[/tex]
Ciężar czyli siła ciężkości. Jego jednostką jest niuton.