👤


Ciało uzyskuje przyspieszenie o wartości 5 pod wpływem dwóch przeciwnie
zwróconych sił: F1 = 150 N i F2 = 30 N. Oblicz masę tego ciała. Proszę dam naj i 30 pkt​


Odpowiedź :

[tex]dane:\\F_1 = 150 \ N\\F_2 = 30 \ N\\F_{w} = F_1-F_2 = 150 \ N - 30 \ N = 120 \ N\\a = 5\frac{m}{s^{2}}\\szukane:\\m = ?\\\\Z \ II \ zasady \ dynamiki\\\\a = \frac{F_{w}}{m} \ \ \rightarrow \ \ m = \frac{F_{w}}{a}\\\\m = \frac{120 \ N}{5\frac{m}{s^{2}}} =\frac{120 \ kg\cdot\frac{m}{s^{2}}}{5\frac{m}{s^{2}}}\\\\m = 24 \ kg[/tex]

On Studier: Inne Pytanie