👤

Oblicz, ile gramów chlorku glinu znajduje się w 0,4 dm3 roztworu o stężeniu 10%, jeżeli jego gęstość wynosi 1,09 g/cm3

Odpowiedź :

Dane:

V=0,4 dm3=400 cm3

Cp=10%

d=1,09 g/cm3

Szukane:

ms=?

ms=Cp*d*V/100%

Obliczenia:

ms=10%*1,09 g/cm3*400cm3/100%

ms=43,6 g

On Studier: Inne Pytanie