👤

Pole trapezu o podstawach długości 6 cm i 4cm oraz wysokości 3cm wynosi:

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Pole dowolnego trapezu wyraża się wzorem :

[tex]P=\frac{(a+b) \cdot h}{2}[/tex]

gdzie : a,b - długości podstaw, h- długość wysokości trapezu

Czyli pole podanego trapezu wynosi :

[tex]P=\frac{(6+4) \cdot 3}{2}=\frac{10 \cdot 3}{2}=5 \cdot 3=15[/tex]  cm²

P=(a+b)*h/2

a=6cm

b=4cm

h=3cm

P=(6cm+4cm)*3cm/2=10cm*3cm/2=15cm²