👤

Zadanie.
Domowy licznik energii elektrycznej po upływie
doby zarejestrował wzrost wskazań o 5,6kWh.
Oblicz średnią moc
prądu w ciągu tej doby.
(jaknajszybciej))


Odpowiedź :

ΔE=5,6 kWh = 5600 Wh

t=24 h

[tex]P=\frac{\Delta E}{t}=\frac{5600 \ [Wh]}{24 \ [h]}=233,(3) \ W[/tex]

On Studier: Inne Pytanie