Odpowiedź :
1.
[tex]m=300kg\\v=5m/s\\Ek=\frac{mv^{2} }{2}=\frac{300*5^{2} }{ 2} =3750J[/tex]
2.
[tex]h=10m\\m=70kg[/tex] (muszę wykorzystać jakąś mase)
[tex]W=Ep\\Ep=mgh=70*10*10=7000J[/tex]
1.
[tex]m=300kg\\v=5m/s\\Ek=\frac{mv^{2} }{2}=\frac{300*5^{2} }{ 2} =3750J[/tex]
2.
[tex]h=10m\\m=70kg[/tex] (muszę wykorzystać jakąś mase)
[tex]W=Ep\\Ep=mgh=70*10*10=7000J[/tex]