👤

Zadanie 6 (proszę rozwiązać dwoma sposobami 1 - ze wzoru: 2-z proporcji)
Oblicz, ile fosforanu(V) miedzi(II) znajduje się w 300 g wodnego roztworu tej substancji
o stężeniu 2%. POTRZEBUJE DWA SPOSOBY I NA TERAZ! POMOCY​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

c%=ms/mr*100%

ms=C%*mr/100%

ms=2%*300g/100%=6g

2g--100g

x --300g

x=6g