Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane:
V średnia =S całkowite : t całkowite
S całkowite = 270km
t całkowite = 3h
Rozwiązanie:
270km : 3h = 90km/h
Odp. Średnia prędkośc wynosi 90km/h
Wyjaśnienie:
w tym zadaniu treść: (część trasy z prędkością średnią 50 km/h. Następnie poruszał się z prędkością 120 km/h, zaś ostatni odcinek przebył z prędkością 70 km/h)
jest tylko dla zmyłki natomiast najważniejsze informacje to całkowita droga i całkowity czas ruchu.