👤

oblicz moc silnika auta poruszającego się z prędkościś 72km/h,przy oporach ruchu 0,4 KN

Odpowiedź :

Dane:

v=72km/h=20m/s

F=0,4kN=400N

Szukane:

P=?

Rozwiązanie:

P=W/t

Gdzie: W=Fs, to:

P=Fs/t

Gdzie s/t=v

P=Fv

P=400*20

P=8000W