1 kg to 100 dkg ile kosztuje 10 dkg sera 1 g kilogram trzeba zapłacić 16,50 zł plis plis plis

Odpowiedź:
100dag- 16,50 zł
10 dag- x zł
16,50 *10:100= 165 :100= 1,65 zł
10 dag sera kosztuje 1,65 zł.
Można i tak: 1 6 , 50
x 0, 1 0
________________
1 , 6 5
Szczegółowe wyjaśnienie: