👤

Zadanie3. Jaki jest czas potrzebny do zwiększenia szybkości z 60 km/h do 120 km/h w ruchu jednostajnie przyspieszonym dla samochodu, który przy większych prędkościach może osiągnąć przyspieszenie 0,5 m/s2
Zadanie 4.Pociąg rusza się ze stacji i porusza się ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem 0,5 m/s2 aż do osiągnięcia szybkości 120 km/h. Oblicz jak długo rozpędzi się pociąg?


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

vo=60km/h=16,66m/s

v=120km/h=33,33m/s

a=0,5m/s²

Oblicz t

v=vo +a*t....... - vo

a*t=v-vo......... /a

t=(v-vo) /a

t=(33,33m/s-16,66m/s) /0,5m/s²

t= 16,67 m/s /0,5 m/s²

t=33,34 s

Zad 2

a=0,5m/s²

v=120km/h=33,33m/s

Oblicz t

v=a*t.......... /a

t=v/a

t=33,33m/s /0,5m/s²

t=66,66s

Pociąg rozpędzał się 66,66 s